Wolontariat

Działalność wolontaryjną Fundacja „Współpracujmy” prowadzi zgodnie z przyjętym regulaminem od początku swojego istnienia. Naszą ofertę szczególnie kierujemy do ludzi młodych, odpowiadając na ich potrzebę działań społecznych. Do tej pory nasi wolontariusze brali udział w wielu przedsięwzięciach edukacyjnych (pomagając młodszym dzieciom, organizując warsztaty i zbiórki) lub artystycznych (kabarety, przedsięwzięcia teatralne).

Warto przypomnieć, iż uczeń gimnazjum może dostać dodatkowe punkty na zakończenie szkoły za swoje zaangażowanie społeczne, potwierdzone numerowanym zaświadczeniem.

Naszymi wolontariuszami są również osoby „dojrzałe”, które działają w przedsięwzięciach artystycznych. Dotychczas współpracowaliśmy z około 100 wolontariuszy. Jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę zgodną z misją i celami naszej organizacji. Każda osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem, proszona jest o kontakt na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Zapraszamy.

 

Podziękowania

Zarząd Fundacji  „Współpracujmy” dziękuje wszystkim wolontariuszom działającym na rzecz naszej organizacji i ma nadzieję na dalszą kontynuacją równie twórczą i owocną.

Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych”

Miło nam poinformować iż w roku 2011 rekomendowaliśmy do konkursu „8 Wspaniałych” aż trzech naszych wolontariuszy. Jeden z nich, Michał Gostyński, został laureatem siedemnastej edycji. Sam konkurs realizowany jest od 1995 roku i ma promować wśród młodzieży bezinteresowne działania społeczne.

W nagrodę laureaci wyjechali do Hiszpanii i na Finał Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Gdyni.

W roku 2012 kolejna grupa wolontariuszy została wytypowana do konkursu i jedną z laureatek jest Alicja Miłowska. Jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejni nasi wolontariusze będą osiągać takie sukcesy.